HomeNoutăți › Motorsport

Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu al Canadei 2016

Publicat în data de: 13 Iunie 2016
Categorii: Motorsport, Stiri, Formula-1.
Lewis Hamilton (Mercedes) a câștigat pentru a cincea oară Marele Premiu al Canadei la Formula 1, devansându-l pe Sebastian Vettel (Ferrari). Hamilton a dedicat această victorie pugilistului Muhammad Ali, recent trecut în neființă. [detalii...]
  Simone Tempestini câștigă autoritar Danube Delta Rally

Publicat în data de: 12 Iunie 2016
Categorii: Motorsport, Stiri.
Simone Tempestini reușește un raliu perfect la Danube Delta Rally, câștigând toate cele 11 probe de clasament. [detalii...]
  Danube Delta Rally 2016 se apropie de start

Publicat în data de: 08 Iunie 2016
Danube Delta Rally se apropie de mult-așteptatul start, pregătirile fiind pe ultima sută de metri, cu toți cei angrenați în desfășurarea evenimentului implicați în activitățile specifice din saptamâna raliului. [detalii...]
  BMW Motorrad Lac Rose Concept

Categorii: Bmw, Concept, Motorsport, Stiri, Motociclete.
Motociclete custom, personaje interesante, coasta Atlanticului, artă și muzică – aceasta este esența festivalului Wheels & Waves. În doar cinci ani, festivalul de lângă Biarritz a devenit simbolul unui tip unic de cultură moto. [detalii...]
  L500 R HYbrid, viziunea Peugeot în Motorsport

Publicat în data de: 06 Iunie 2016
Categorii: Peugeot, Motorsport, Stiri.
Peugeot aduce omagiu unei echipe care a oferit mărcii trei victorii superbe pe circuitul Indy 500 prin prezentarea unei interpretări futuriste a mașinii de curse «indie»: Peugeot L500 R HYbrid. [detalii...]
  Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Principatului Monaco 2016

Publicat în data de: 30 Mai 2016
Lewis Hamilton (Mercedes) a câștigat duminică Marele Premiu de Formula 1 al Principatului Monaco, fiind urmat pe podium de David Ricciardo (Red Bull), plecat din pole position, și Sergio Perez (Force India). [detalii...]
  Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei 2016

Publicat în data de: 16 Mai 2016
O strategie cu două opriri la boxe l-a ajutat pe Max Verstappen să devină cel mai tânăr câștigător al unei etape din istoria Formulei 1. Strategii similare între Ferrari și Red Bull în lupta pentru victorie la finalul unui Grand Prix încheiat în forță. [detalii...]
  Nico Rosberg a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Rusiei 2016

Publicat în data de: 02 Mai 2016
Rosberg a utilizat o strategie cu o singură oprire la boxe pentru a câștiga cel de-al 100-lea GP pentru Pirelli de la revenirea în Formula 1 în 2011. [detalii...]
  Nico Rosberg a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Chinei 2016

Publicat în data de: 18 Aprilie 2016
Nico Rosberg (Mercedes) a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Chinei, disputat duminică la Shanghai. Podiumul a fost completat de Sebastian Vettel (Ferrari), clasat pe locul doi, și Daniil Kvyat (Red Bull), ce a terminat pe trei. [detalii...]
  MINI ALL4 Racing pe podium la Abu Dhabi Desert Challenge

Publicat în data de: 09 Aprilie 2016
Categorii: Mini, Motorsport, Stiri.
Start bun pentru MINI și modelul MINI ALL4 Racing în ediția 2016 a Cupei Mondiale FIA pentru Raliuri Cross-Country. Yazeed Al Rajhi a ocupat locul al doilea în clasamentul general. Mikko Hirvonen a fost al treilea. [detalii...]
Pagina:     1  2  3  [4]  5  6  7  8  9   ...